Ремарка: наш погляд на події

Завтра в Черкасах +21…+23°C, короткочасні дощі

Baner-Shynok-468-60


Банер
Н.Старікова: Влада наживається на хворобах громадян?
19 червня 2013, 20:25 Друк

2013-05-23-StarikovaУ мою громадську приймальню як депутата Черкаської обласної ради часто звертаються пенсіонери з запитанням: чому так дорого коштують ліки? Чому на одні й ті ж самі препарати ціни в різних аптеках – різні? Чому ціни на ліки весь час ростуть?

Справді, це проблема. Пересічний громадянин витрачає на ліки 645 гривень у рік. І зважаючи на те, що ліки весь час дорожчають, ця сума має тенденцію до збільшення. А тим часом середня зарплата черкащан не росте настільки швидко, як ростуть ціни на ті ж ліки, продукти харчування, комунальні тарифи

Я обговорила проблему ціноутворення з гендиректором Черкаського обласного комунального підприємства «Фармація» Олегом Борисенком. За його словами, середня націнка на ліки в 118 аптеках «Фармації» складає, в середньому, 16,5%: на вітчизняні – 10%, на імпортні – 15%.

Якщо ціна на препарати вітчизняного виробництва залежить, насамперед, від менеджменту аптечних підприємств та стосунків із дистриб’юторами, то вартість імпортних ліків диктує влада – через митниці. Препарати ввозять на територію України за завищеними цінами, плюс «накрутки» в аптеках – і ми маємо ситуацію, що ціни на імпортні медикаменти завищені в середньому на 40%. Одні ліки іноземного виробництва на 9% дорожчі, ніж за кордоном, а деякі – навіть у 4,5 рази дорожчі. Наприклад, «Но-шпа» в Україні продається на 66% дорожче, ніж у тій самій Болгарії чи Молдові. «Спазмалгон» та «Кетанол» – на 90% дорожче. А ліки для хворих на діабет – «Амарил» – взагалі б’ють усі можливі рекорди – їхня ціна в Україні більша за реальну в 4,5 рази. Тобто, якщо в Молдові цей препарат у перерахунку на нашу валюту коштує 31 гривню, то в Україні його вартість – 162 гривні. І це при тому, що імпортними є третина ліків в аптеках. Їх частка на фармацевтичному ринку зростає. Скажімо, якщо у 2009 році препаратів вітчизняного виробництва в аптеках було 39%, то в 2011 – вже 26,5%. Чому ж влада не бореться за інтерес українського виробника у сфері фармацевтики, чому дозволяє такі, я вважаю, зловживання у ціноутворенні на імпортні ліки? Може, тому, що на людських хворобах наживаються наближені до чинної влади компанії?

Інша проблема – забезпечення ліками пільгових категорій населення, наприклад, чорнобильців. Як розповів активіст чорнобильського руху Борис Бродовський, з кожним роком сума компенсацій на ліки з обласного і місцевого бюджетів зменшується мало не вдвічі. Що вже говорити про інші пільгові категорії населення. Чому б у нас не застосувати досвід, скажімо, Болгарії, де люди з соціально-незахищених верств населення мають спеціальні скретч-картки, що дають певні знижки? Чи Польщі, де в комунальних аптеках ліки дешевші, бо з локальних бюджетів перераховують на це кошти?

Отже, ситуація із цінами на медикаменти яскраво демонструє хижацьке ставлення влади до людей: їй плювати на здоров’я громадян. Якщо вони вже мали прикрість захворіти – хай платять втридорога!


Наталія Старікова,

депутат Черкаської

обласної ради

«Дзвін»


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Коментарі  

 
0 #1 СЕЛЯНИН 10.08.2013 20:07
п Старикова Хижацьке ставлення влади-про кого ви депутатка областнои ради таке кажете?
Цитувати
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Baner-Vtormetal

Ви на сторінці: Головна ПРОЕКТИ Власна думка Н.Старікова: Влада наживається на хворобах громадян?